ŻALUZJE BAMBUSOWE

  • Wykonane z drewna bambusowego, aby uniknąć nadmiernego wypaczania się lameli!
  • Zdobią pomieszczenie jak najpiękniejszy mebel w domu
  • Do wyboru lamele o szerokości 25 i 50mm
  • Ponad 10 kolorów do wyboru
  • Pozwalają na bardzo precyzyjną regulację światłem w pomieszczeniach.
Blinds shade window decoration interior of room

ŻALUZJE DREWNIANE

  • Wykonane z drewna egzotycznego, aby uniknąć nadmiernego wypaczania się lameli!
  • Zdobią pomieszczenie jak najpiękniejszy mebel w domu
  • Do wyboru lamele o szerokości 25 i 50mm
  • Ponad 10 kolorów do wyboru
  • Pozwalają na bardzo precyzyjną regulację światłem w pomieszczeniach.

ŻALUZJE ALUMINIOWE

  • Mimo tylu lat na rynku, nadają pomieszczeniu nowoczesności, a przy tym niezwykle praktyczne.
  • Do wyboru system Szwedzki i Venus
  • Do wyboru lamele o szerokości 16, 25 i 50mm
  • Ponad 50 kolorów do wyboru
  • Pozwalają na bardzo precyzyjną regulację światłem w pomieszczeniach.
Woman opening white horizontal window blinds, closeup

ŻALUZJE PIONOWE Verticale

  • Najczęściej wybierana osłona okienna do nowoczesnych biur
  • Możliwość montażu pod różnymi skosami
  • Szeroki wybór materiałów ponad 50 wzorów
  • Pozwalają na bardzo precyzyjną regulację światłem w pomieszczeniach.

Charakterystyka żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane na tle innych osłon wyróżniają się materiałem, z których się je produkuje. Drewno, jako materiał naturalny, posiada rzadką umiejętność nadawania wnętrzom wyjątkowego stylu. Ponadto potrafi tworzyć unikalny i ciepły klimat.

Drewno nawiązuje do klasyki, przy czym jest to klasyka w naprawdę dobrym stylu. Przez pewien czas ten materiał kojarzony był głównie z modnymi kiedyś, a potem uważanymi za przestarzałe, boazeriami lub też z zabudową typowo górską. Obecnie dodatki drewniane są bardzo modne, dominują w najmodniejszych stylach wystrojów wnętrz – skandynawskim, scandi boho czy też new nordic. Na tym tle żaluzje drewniane są wyjątkowym elementem tworzenia charakteru wnętrza. Obecnie projektuje się okna duże, zarówno w budownictwie jednorodzinnym jak i miejskim, dlatego muszą być przesłaniane w sposób przemyślany. Przestrzeń okienna powinna nie tylko współgrać z całością, ale też bardzo umiejętnie ją podkreślać i dopełniać.

Żaluzje drewniane należą do grupy osłon okiennych wewnętrznych. Nie można umieszczać ich na zewnątrz. Pod wpływem działania warunków atmosferycznych szybko uległyby zniszczeniu.

Cechy żaluzji drewnianych

Poza gustownym wyglądem żaluzje drewniane cechuje też wysoka skuteczność ochrony wnętrz przed nasłonecznieniem i nagrzaniem.

Funkcje estetyczne opierają się na kolorystyce i wysokiej jakości materiałów wykorzystanych do produkcji. Drewno występuje w różnych odcieniach i wybierając ten rodzaj żaluzji można zdecydować się na kolorystykę jaśniejszą, tu dostępny jest także kolor biały (bardzo często wybierany do białych okien) lub wybrać odcienie ciemniejsze, tu paleta barw dochodzi do koloru czarnego. Materiał drewniany jest bardzo uniwersalny i ładnie komponuje się z wnętrzami, w których występują różne akcenty kolorystyczne: białe, beżowe, szare, ale także bardziej intensywne np. zieleń, odcienie niebieskiego, grafit czy czerń. Należy natomiast sprawdzić jaka paleta barw występuje w poszczególnych grupach produktowych żaluzji drewnianych (rodzaj lameli). Estetyka dotyczy także jakości wykonania. W tego rodzaju osłonach z materiałów drewnianych wykonane są i lamele (poziome listwy żaluzji) oraz osprzęt tj. maskownica rynny górnej i mechanizm sterujący. Sposób sterowania jest identyczny jak w żaluzjach klasycznych; posługujemy się natomiast niekoralikowym sznurkiem, ale drewnianą gałką. Zaletą żaluzji drewnianych jest też to, że bardzo dekoracyjnie wyglądają z zewnątrz, zdobiąc w ten sposób wygląd fasady domu.

Ochrona przed nasłonecznianiem związana jest lamelami. W żaluzjach drewnianych do wyboru są ich trzy różne szerokości: 25mm, 50mm lub 65mm. Wszystkie szerokości obsługiwane są w identyczny sposób, przy pomocy prostego mechanizmu sznurkowego. Lamele można całkowicie podciągnąć do góry i w ten sposób odsłonić szyby. Po ich opuszczeniu, poprzez zmiany ustawienia lameli, reguluje się stopień dopływu światła i kąt jego padania. Żaluzje drewniane mają jeszcze jedną ważną cechę – z uwagi na materiał, z którego się je wytwarza, listwy są grubsze, niż w żaluzjach klasycznych i dlatego po zasłonięciu zapewniają nie tylko cień, ale także chłodniejszą temperaturę. Szerokość lameli wpływa na wielkość okna, w którym może pojawić się osłona. Przy przeszkleniach mniejszych poleca się szerokość 25mm, żeby żaluzja nie sprawiała wrażenia zbyt ciężkiej i za dużej. Przeszklenia większe mogą być osłaniane lamelami o szerokościach 50mm i 65mm, które ładnie się skomponują z dużymi przeszkleniami.

Nowością są szerokie żaluzje drewniane 65mm. Szersze lamele sprawiają, że kiedy ustawimy żaluzje w pozycji otwartej między listwami jest więcej przestrzeni, a co za tym idzie do wnętrza wpada więcej światła. Ich zaletą jest też niewątpliwie bardziej kompaktowa konstrukcja – w pozycji złożonej (ściągniętej do góry) zajmują mniej miejsca dzięki temu, że listwy są szersze, a więc potrzeba ich mniej. Mniejsza objętość sprawia, że żaluzje drewniane można zastosować przy niskim nadprożu okna, co przy mniejszych szerokościach lameli często było dotąd niemożliwe.

Różnorodność szerokości wpływa na ciężar żaluzji, a co za tym idzie na sposób montażu. Żaluzje z lamelami o szerokości 25 mm mogą być zamontowane do ściany i sufitu, ale także do ramy okiennej. Dzięki zastosowaniu bocznych prowadnic żyłkowych zapobiega się nieestetycznemu efektowi odstawania listew od szyby przy montażu do ramy okiennej. Z kolei żaluzje z listwami szerszymi (50mm i 65mm) zaleca się montować do ściany lub sufitu.