Rolety okienne w kasecie na wymiar świetnie się nadają do zaciemnienia i udekorowania pomieszczeń biurowych, pokoju dziennego, łazienki czy tez pokoju dla dzieci.

Do niedawna był to najczęściej wybierany przez naszych klientów system osłonowy (od dwóch lat liderem sprzedaży są PLISY).

Rozróżniamy dwa typy rolet w kasecie z prowadnicami płaskimi i przestrzennymi. To jaki system będziemy musieli u Państwa zastosować, uzależniony jest od kształtu listew przyszybowych, albo gdy chcemy pominąć środkową przewiązkę w oknach balkonowych.

Rolety z prowadnicami płaskimi montujemy do górnej części listwy przyszybowej (najczęściej na wkręty lub taśmę dwustronną), a prowadnice przyklejamy do bocznych listew przyszybowych. Tkanina w tym systemie poruszą się pomiędzy szybą a prowadnicami.

Rolety z prowadnicami przestrzennymi (kształcie C) w tym przypadku osłonę z nawojem tkaniny montujemy za pomocą taśmy dwustronnej do górnej części ramy. Prowadnice natomiast przyklejamy do bocznych listew przyszybowych, jak kształt na to nie pozwoli, to przyklejamy do lewej i prawej części ramy okiennej. Tkanina w tym systemie poruszą się między prowadnicami C.

Szczegóły najlepiej można zaobserwować na poniższych zdjęciach i filmach z naszych licznych montaży u klientów.

Może się wydać to trochę skomplikowane, ale już na pierwszym bezpłatnym pomiarze to wszystko sprawdzimy i dopasujemy optymalny system.

Wszystkie nasze roletki produkujemy na wymiar, dzięki temu są zawsze idealnie dopasowane.
Montaż naszych systemów osłonowych nie powoduje utraty gwarancji na okna!

Charakterystyka rolety

  • Do wyboru 2 eleganckie kształt kasety i prowadnic, wykonanych z PCV lub ALUMINIUM.
  • Samohamujący mechanizm łańcuszkowy umożliwiający zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji.
  • Do wyboru są dostępne kolory kaset i prowadnic: biały, antracyt, brązowy, winchester, jasny dąb, dąb, złoty dąb, wiśnia, mahoń.
  • Ponad 200 tkanin do wyboru o różnych wzorach i o różnym poziomie zaciemnienia, włącznie z tkaninami podgumowanymi (zapewniają 100% zaciemnienia, idealne np. do sypialni).
  • Obsługa rolety za pomocą łańcuszka, strona lewa i prawa do wyboru.